Future City Tech 2022

Future City Tech se uskutečnila ve dnech 22.-25.6.2022 v Říčanech (středočeský kraj): https://futurecitytech.cz/, konference a veletrh prezentoval moderní řešení mobility pro městské prostředí s řadou ukázek a zkušeností z mnoha Evropských měst.

Akce se konala pod záštitou ministra dopravy a podporou https://czechinvest.cz/, prostřednictvím nového https://lnkd.in/eKky3czV, který je součástí programu https://lnkd.in/eEWVJ_sn pro podporu inovací a nových firem.

Účastníci akce se mohli seznámit s řešením pro autonomní mobilitu (estonské https://auve.tech/, španělské https://ctag.com/en/ nebo české https://bringauto.com/), městskou logistiku a řešení “poslední míle” (např. pomocí cyklo kurýrů), multimodální a příměstské dopravy (izraelský https://roadhub.design/, česká https://www.citya.io, český https://www.be-rider.com, francouzský https://www.knotcity.com, americký https://www.li.me) nebo čisté mobility (elektromobily a vozy s vodíkovým pohonem značky https://www.hyundai.com/cz).

Konference se věnovala i společensky důležitým tématům jako je mobilita vozíčkářů, kteří nové technologie mohou využívat pro větší nezávislost a hodnotnejší život.

K problematice městské mobility sdíleli zkušenosti zástupci měst a to českých - Praha, Říčany, Hradec Králové, Plzeň nebo Příbrami, ale zejména zahraničních, kde je už řada prezentovaných řešení v běžném provozu, nebo se testují: Gemeente Helmond, Gent a další.