Future City Tech 2022

22.06.2022

Future City Tech se uskutečnila ve dnech 22.-25.6.2022 v Říčanech (středočeský kraj): Future City Tech, konference a veletrh prezentovali moderní řešení mobility pro městské prostředí s řadou ukázek a zkušeností z mnoha Evropských měst.

Akce se konala pod záštitou ministra dopravy a podporou Czech Invest, prostřednictvím nového https://lnkd.in/eKky3czV, který je součástí programu https://lnkd.in/eEWVJ_sn pro podporu inovací a nových firem.

Účastníci akce se mohli seznámit s řešením pro autonomní mobilitu (estonské Auve Tech, španělské CTAG nebo české Bring Auto), městskou logistiku a řešení “poslední míle” (např. pomocí cyklo kurýrů), multimodální a příměstské dopravy (izraelský Road HUB, česká Citya, český Be-Rider, francouzský Knot, americký Lime) nebo čisté mobility (elektromobily a vozy s vodíkovým pohonem značky Hyundai).

Konference se věnovala i společensky důležitým tématům jako je mobilita vozíčkářů, kteří nové technologie mohou využívat pro větší nezávislost a hodnotnejší život.

K problematice městské mobility sdíleli zkušenosti zástupci měst a to českých - Praha, Říčany, Hradec Králové, Plzeň nebo Příbrami, ale zejména zahraničních, kde je už řada prezentovaných řešení v běžném provozu, nebo se testují: Gemeente Helmond, Gent a další.